Koľkokrát vyhral Liverpool v Premier League? Vysvetlenie najlepších letov Reds

Sports News/how Many Times Have Liverpool Won Premier League

Po tom, čo Chelsea tento týždeň zvíťazila nad Manchestrom City na Stamford Bridge, bol Liverpool oficiálne korunovaný za šampiónov Premier League. The Reds ukončili svoje 30-ročné čakanie na najlepší titul, Jurgen Klopp konečne vstúpil do zasľúbenej krajiny po kampani, ktorá sa minulú sezónu takmer skončila. Po tom, čo sa potvrdilo, že Liverpool vyhral Premier League, sa však online kolo začalo venovať niekoľkým otázkam.

kde nájdete kangaskhan v pokémone?

Potvrdenie majstrov Liverpoolu prinieslo so sebou otázky ako - koľkokrát Liverpool vyhral Premier League? Ďalšou položenou otázkou bolo, koľko titulov vyhral Liverpool? Existuje niekoľko pochybností o anglickom futbalovom rekorde Liverpoolu. Otázky vyvstávajú hlavne kvôli zmätku okolo starej prvej ligy a nedávnych súťaží anglickej Premier League. Tu uvádzam rozpis, koľkokrát Liverpool vyhral Premier League a všetky ďalšie otázky, podľa vysvetlenia anglického futbalového rekordu Liverpoolu.

NAŽIVONastala chyba. Skúste neskôr prosímKlepnutím zapnete zvuk Ďalšie informácie Reklama

Prečítajte si tiež: Rozhovor Van Dijka prelomili hráči Liverpoolu po víťazstve v Premier League: Sledujte

Koľko titulov získal Liverpool?

Veľa sa hovorí o anglickom futbalovom rekorde Liverpoolu a skutočnosti, že klub vedie iba za Manchestrom United, pokiaľ ide o špičkové tituly. Toto tvrdenie je správne, pretože Liverpool bol 19-krát korunovaný za majstra Anglicka. Z týchto 19 titulov však bolo 18 získaných, keď sa vrcholová súťaž volala Prvá divízia alebo Futbalová liga. Táto súťaž sa stala známou ako Premier League až v roku 1992. Preto aj keď Liverpool získal 18 titulov v starej prvej lige, pred touto sezónou nevyhral Premier League. Odpoveď na otázku, koľko titulov vyhral Liverpool, bude teda 19, pokiaľ ide o špičkové tituly.

Prečítajte si tiež: Hviezdy Liverpoolu organizujú hlavnú párty ako Van Dijk a ďalší oslavujú Willianove tresty

Koľkokrát vyhral Liverpool v Premier League?

Ak však zostane otázka, koľkokrát Liverpool vyhral Premier League, odpoveď bude raz. Je to preto, že Liverpool prvýkrát v sezóne vyhral Premier League, zatiaľ čo ich predchádzajúcich 18 ligových titulov bolo získaných, keď sa turnaj nazýval Prvá divízia. Týmto víťazstvom sa šampióni Liverpoolu Premier League pripísali na zoznam ďalších šiestich tímov, ktoré vyhrali Premier League v novom formáte. Patria sem Manchester United, Chelsea, Arsenal, Blackburn Rovers, Manchester City a Leicester City.

Prečítajte si tiež: Hlavné body Premier League, výsledky v deň zápasu 31, keď bol Liverpool korunovaný za šampiónov Anglicka

Nedávny účet šampiónov Premier League v Liverpoole posúva anglický futbalový rekord Liverpoolu v ligových tituloch na 19 ligových korunovácií. Anglický futbalový rekord Liverpoolu je iba jeden za Manchestrom United, ktorý má na svojom konte 20 titulov. Liverpool naposledy vyhral ligu ešte v roku 1990, na starom šampionáte vo futbalovej lige.

Obrázok so súhlasom: instagram / liverpoolfc